27 apr - 11:45 Haaksbergen - aangepast om 11:46

Kunst bekijken in tuin Jos en Cobie Wijlens 

HAAKSBERGEN – Liefhebbers van kunst moeten zaterdag 6 mei aan de Geukerdijk 53 in Haaksbergen zijn. Daar is die dag volop kunst te bewonderen. 

Cobie en Jos Wijlens wonen op dat adres. Zij gaan hun tuin zo inrichten dat belangstellenden er een kijkje kunnen nemen. “Op zaterdag 6 mei van 11 tot 16 uur. Er is mozaïekkunst te bewonderen aan de Geukerdijk 53. Dit is het huis met de vele elektriciteitpotjes aan een paal. Een geliefd foto-object bij toeristen”, weet Cobie Wijlens. Zij maakt niet-alledaagse mozaïekkunst van veelal afgedankte materialen. Naast oude serviezen verwerkt ze onder meer scharen, ritsen, klokradertjes, oude sieraden, kogelhulzen en auto-onderdelen in haar kunstwerk. “Het werk ontstaat spontaan, een vooropgezet plan is er niet”, laat Cobie Wijlens weten. Het fascineert haar om van afgedankte materialen een mooi object te maken. De kunstwerken staan op zaterdag 6 mei her en der verspreid in de lange smalle tuin. Die straalt volgens haar de sfeer van weleer uit. Er is trouwens nog meer te zien. “Nostalgische buitenkeukentjes met antieke boerentegeltjes, een oude benzinepomp en antieke werktuigen. Die zijn in de afgelopen veertig jaar verzameld.” Aan deze dag is tevens een prijsvraag gekoppeld. Deelnemers kunnen een mozaïekwerkje winnen. Ook kunnen bezoekers afgedankte materialen zoals sieraden, knopen en klokradertjes inleveren. “Die kunnen een tweede leven krijgen in een kunstwerk.” Cobie Wijlens hoopt op veel belangstellenden, die zich laten verrassen in deze ongewone tuin. De koffie staat klaar. Toegang gratis. Zaterdag 6 mei, 11 tot 16 uur. 

https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-RPY4R1NFFS window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-RPY4R1NFFS');