26 okt - 10:33 Haaksbergen - aangepast om 14:31

Cursisten schilderschool Dick Bekkers  exposeren in Kunstzaal De Kappen

HAAKSBERGEN – Zes cursisten van de schilderschool van Dick Bekkers exposeerden reeds in april in de Kunstzaal bij Theater De Kappen. Van woensdag 25 oktober t/m zaterdag 16 december geeft een viertal andere cursisten van Dick acte de précense. Het kwartet betstaat uit Hilly Wissink, Marja Wesselo, Mies ten Voorde en Harrie Scharenberg. Met in totaal 24 schilderijen laten zij hun werkstukken zien die voor ieder van hen kenmerkend zijn door de stijl waarin zij schilderen. Die lessen worden gegeven in Dick zijn atelier, waar ook zijn lijstenmakerij is gevestigd, op de eerste etage van het pand Spoorstraat 55. 

De cursisten schilderen bij Dick elke 14 dagen een ochtend of avond in kleine groepen. De werkstukken die in de Kunstzaal komen te hangen zijn op doek en geschilderd met acrylverf. Ze bieden een gevarieerd beeld van landschappen, zowel realistisch als abstract, en als stillevens en portretten. De cursisten typeren Dick als “een enthousiaste en betrokken leermeester”. Ze ervaren schilderen als een ultieme hobby om je hoofd leeg te maken en je te ontspannen. Frans de Lugt, zal de expostie openen. Hij is overigens zelf ook een van zijn leerlingen: “Schilderen”, zegt hij, “begint altijd met een leeg doek en een onderwerp. Al schilderend zie je dan wat ontstaan en als dat goed wil lukken, dan geeft dat veel voldoening. Het mooie van schilderen is dat er niets mis kan gaan, want als je iets niet goed vindt, dan laat je het even drogen en dan ga je er gewoon weer overheen!” Frans exposeerde zijn werk in april al.

Een aantal van de geëxposeerde schilderijen is te koop. De cursisten willen tevens laten zien wat ze bij Dick geleerd hebben. En misschien kan dit bezoekers stimuleren om eens bij Dick te komen kijken in zijn galerie of ook zelf op schilderles te gaan. “Want schilderen is een kunst die iedereen kan leren. Je hoeft er alleen maar goede zin in te hebben!”

De expositie is te bezichtigen tijdens de reguliere openingstijd van De Kappen: maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur en op zaterdag van 10 tot 12 uur, tenzij de Kunstzaal is verhuurd voor andere activiteiten. Daarbuiten ook wanneer er in het theater iets te doen is, zoals cursussen, voorstellingen, lezingen of concerten. De expositie is gratis toegankelijk. 

https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-RPY4R1NFFS window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-RPY4R1NFFS');